Anlaşmalı Boşanma Davası ve Protokol Hazırlanması

Eğitim

Anlaşmalı Boşanma Davası ve Protokol Hazırlanması

Hazırlayan: Ezgi Kozanlı

Süre: Toplam 25 Dakika

Bölüm Sayısı: 5

Genel Bakış

İnternet ortamında yüzlerce örneğini gördüğümüz bir hukuki metin: Anlaşmalı Boşanma Protokolü. Ancak bu süreci yönetmek hazır hukuki dokümanları kullanmaktan çok daha fazla tecrübe ve bilgi birikimi gerektirir. Bu eğitimde müvekkilinizle ilk görüşmeyi nasıl yöneteceğinizi anlar, tarafları bir araya getirip müzakere aşamasını yönetmeyi öğrenirsiniz. Protokolde mutlaka bulunması gerekli maddeleri öğrenirken hem protokol sürecinde hem dava sürecinde dikkat etmeniz gereken hususların neler olduğunu öğrenirsiniz.

Devamını Göster

Bölümler

1. Müvekkil ile İlk Görüşme

04:51

Anlaşmalı boşanma talebiyle gelen müvekkilinizi doğru anlamak ve doğru yönlendirmek süreç için en önemli aşamalardan biri. Birlikte başvuran eşler söz konusuysa dikkat etmeniz gereken hususlar olabilir. Onlara protokol öncesi doğru soruları sormak için şimdi izlemeye başla.

2. Taraflar ile Görüşme ve Müzakere

03:20

Uygulamada her iki tarafın da bir vekili olduğunu görürüz. Bazen talepler diğer taraf için oldukça ölçüsüz olabilir. Böyle bir durumda vekillerin olaya yaklaşım tarzı büyük önem taşır. Bu yaklaşım tarzına ve müzakere yönetimine dair detayları bu eğitimde bulabilirsin.

3. Protokolde Bulunması Gereken Maddeler

07:12

Anlaşmalı boşanma protokolünde mutlaka düzenlenmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususları bilmek kadar protokolün geçerliliğini etkileyebilecek diğer durumlara da dikkat etmek gerekir. Uygulamadan örnekler ile protokolde bulunması gerekli en önemli hususları bu bölümü izleyerek öğrenebilirsin.

4. Davanın Açılması ve Takibi

04:04

Mesleğe yeni başlayan her avukat için bazı basit detaylar oldukça zor gibi görünebilir. Merak edilen hususlara ulaşmadaki zorluk bunu hissettirse de bu bölümü izleyerek dava sürecine ilişkin önemli püf noktaları öğrenebileceksin.

5. Anlaşmalı Boşanma Protokolü İncelenmesi

05:30

Bir önceki bölümlerde sürece dair önemli noktalar sizinle buluştu. Şimdi örnek bir protokol ile öğrenilenleri somutlaştırma zamanı. Her olayın kendine özgü süreci olduğunu göz önünde tutarak genel bir anlaşmalı boşanma protokolü hazırladık.

Benzer İçerikler