Kapsül

Özel Yapım

Hazırlayan: HUBOX Orijinal

Süre: Toplam 46 Dakika

Bölüm Sayısı: 3

Genel Bakış

Karşınıza çıkabilecek en önemli süreçler için yoğunlaştırılmış bilgi akışıyla öğrenme deneyimini keşfet. Öğrendiğin süreçler ile ilgili dilekçe ve belgeleri eş zamanlı olarak ekrandan takip et. Sadece HUBOX'ın sana özel sunduğu içerikleri izleyerek fark yaratmaya başla.

Devamını Göster

Bölümler

1. Miras İntikal Süreci: Hazırlık ve Vergi Dairesi İşlemleri

15:16

Müvekkillerimizin miras paylaşım süreçlerini yönetmemizin ilk adımı başarılı şekilde miras intikal sürecini tamamlamaktır. Bu sürecin ilk aşaması hazırlık süreci ve vergi dairesinde tamamlanması gereken işlemlerdir diyebiliriz. Bu işlemler için hangi belgelere ihtiyacımız olduğunu ve vergi dairesindeki evrakları nasıl doldurmamız gerektiğini adım adım öğreniyoruz.

Miras İntikal Süreci: İlgili Kurumlardaki İşlemler

2. Miras İntikal Süreci: İlgili Kurumlardaki İşlemler

16:38

Hazırlık işlemlerini ve vergi dairesindeki işlemleri hallettikten sonra müvekkillerimizin miras intikal sürecini tamamlayan son ve en önemli adıma geldik. Artık miras kalan şeyin türüne göre hangi kurumlara başvurmamız gerektiğini; başvuru işlemleri sırasında ihtiyacımız olan bilgi ve belgeler ile adım adım işlemleri sonlandıracak süreç bilgisini öğreniyoruz.

Mahkemelerin İstisnai Olarak Hükmü Tekrar Ele Alması: Hükmün Tavzihi ve Hükmün Tamamlanması

3. Mahkemelerin İstisnai Olarak Hükmü Tekrar Ele Alması: Hükmün Tavzihi ve Hükmün Tamamlanması

13:30

Hükmün tavzihi ve tamamlanması özel hukuk alanında çalışan her avukatın bilmesi gereken iki önemli usul işlemidir. Uygulamada sıklıkla karıştırılabilen bu iki usul işleminin şartlarını örnekler eşliğinde öğrenmek bundan sonraki süreçlerdeki kafa karışıklığını engelleyecektir. Her iki işlemi örnek dilekçeler ile öğrenmek, konuların zihinlerde iyice pekişmesini sağlayacak.

Benzer İçerikler