Kiralanan Taşınmazın İlamsız Tahliyesi - Örnek No:14

Eğitim

Kiralanan Taşınmazın İlamsız Tahliyesi - Örnek No:14

Hazırlayan: HUBOX Orijinal

Süre: Toplam 20 Dakika

Bölüm Sayısı: 3

Genel Bakış

Kiralanan taşınmazların tahliyesi avukatların dosya yoğunluğunda büyük bir yer kaplamaya devam ediyor. Ancak bu konuda önümüze gelen uyuşmazlık sonrası seçeceğimiz tahliye yolu bakımından iyi bir tespit yapmamız gerekir. Tahliye konusunu ilamsız tahliye ve ilamlı tahliye olarak kategorilendirmek ilk adımı atmamızda bize büyük kolaylık sağlayacak. İlamsız tahliyede ise karşımıza Örnek No:13 ve Örnek No:14 olmak üzere iki farklı takip türü çıkar. Bu içerikte Örnek No:14 ile ilamsız icra takibine dair tüm detayları, hangi şartların varlığı halinde bu takip yolu ile tahliyeyi sağlayabileceğinizi ve UYAP üzerinden bu icra takibini nasıl başlatmanız gerektiğini uygulamalı şekilde öğreneceksiniz.

Devamını Göster

Bölümler

1. Örnek No:14 ile İlamsız İcra Takibi Başlatabilmenin Şartları

06:50

Bu takip yolu ile taşınmazın tahliyesini sağlayabilmek için öncelikle belirli şartların sağlandığından emin olmalıyız.Müvekkilimize süreç hakkında açıklamamız gerekenler ve sürece başlamadan talep etmemiz gerekenlerin neler olduğu hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalıyız.

2. UYAP Üzerinden Örnek No:14 İlamsız İcra Takibi Açılışı

07:16

İlamsız icra yoluyla tahliye sürecinde takip yolunu bilmek kadar önemli olan bir diğer husus UYAP üzerinden takip açılışını doğru ve eksiksiz şekilde yapabilmektir. Özellikle takip açılışı sırasındaki 1/9 ve 1/5 açıklama bölümlerini doğru doldurmak ve takibe esas dayanak olan kontrat bilgilerinin nasıl doldurulacağını bilmek büyük öneme sahip.

3. Ödeme Emrine İtiraz Olup Olmamasına Göre Sürecin İlerleyişi

05:44

Gönderilen ödeme sonrası kiracı tarafından itiraz edilip edilmemesi göre sürecin ilerleyişi farklılık gösterir. Kiracının itirazının hangi şekillerde olabileceğini bilmeli ve her duruma göre izlememiz gereken adımların neler olacağını öğrenmeliyiz. Tahliye sürecinde başarı sağlamak için tüm adımları eksiksiz tamamlamanız gerekir.

Benzer İçerikler