Tedbir Nafakasında İcra Takibi

Eğitim

Tedbir Nafakasında İcra Takibi

Hazırlayan: HUBOX Orijinal

Süre: Toplam 22 Dakika

Bölüm Sayısı: 2

Genel Bakış

Boşanma davaları alanında çalışan her avukat mutlaka tedbir nafakasına ilişkin bir ara karar ile karşılaşır. Müvekkiliniz için en önemli olan şey, bu kararı bir an önce icra ettirmeniz ve alacağına kavuşması olacak. Tedbir nafakasına ilişkin ara karar ile icra takibi başlatılması süreci ise dikkat edilmesi gereken noktalarla doludur. UYAP üzerinden anlatımın gerçekleştirildiği bu eğitimi izleyerek hem icra takip açılışı sürecini hem de eş zamanlı olarak en önemli noktaları uygulamalı olarak öğrenmiş olacaksınız.

Devamını Göster

Bölümler

1. UYAP Takip Açılışı: Takip Bilgilerinin Girilmesi

10:02

UYAP üzerinden ilk olarak takip bilgilerini girmeye başlarız. Takibin türünü doğru belirlemek oldukça önemlidir. Bu bölümde özellikle 1/4, 1/9 ve 1/5 açıklama kısımlarına nelerin yazılması gerektiği oldukça merak edilir. Takibin devam eden aşamalarında aleyhimize durumlar ile karşılaşmamak adına 1/4 açıklama kısmının nasıl doldurulması gerektiğini iyi bir şekilde öğrenmek gerekiyor. Müvekkiliniz olan alacaklı bilgilerinin doldurulmasıyla tamamlanan bu bölümü şimdi izlemeye başla.

2. UYAP Takip Açılışı: Borçlu Bilgilerinin, İlamsız Bilgilerinin ve Alacak Kalemlerinin Doldurulması ile Takibin Tamamlanması

11:22

Bu bölümü izleyerek, tedbir nafakasının icra takibine konulması aşamasının en önemli ayrıntılarını öğrenmiş olacaksın. Özellikle borçlu bilgilerinin girilmesi aşamasında yapılacak o hata, süreci çok fazla uzatabilecektir. İlamsız bilgilerinin ve alacak kalemlerinin nasıl doldurulması gerektiğine ayrıntılı bir şekilde değinilen bu bölüm takibin tamamlanması ile sona eriyor.

Benzer İçerikler