Konuşmak Lazım

Özel Yapım

Hazırlayan: Güçlü Akyürek

Süre: Toplam 48 Dakika

Bölüm Sayısı: 2

Genel Bakış

Gerek hukuk sistemimiz ile ilgili gerekse yargı mensuplarını ilgilendiren sorunlar ile karşılaşıyoruz. Sosyal medyada tepkimizi dile getirsek de bazen sorulması gerekenleri soramıyor bazen de cevaplandırılması gereken soruları cevaplandıramıyoruz. Konuşmak lazım diyoruz ve sorulması gereken soruların cevaplarını hem akademisyen hem avukat olan Güçlü Akyürek'ten alıyoruz. Şimdi bu yapım serisini izleme ve konuşulanların üstüne bir şeyler konuşma sırası sizde!

Devamını Göster

Bölümler

1. Stajyer Avukatları Konuşmak Lazım

21:33

Stajyer avukatların saymakla bitmeyecek sorunları var. Ne tuhaf ki bu sorunların çözümü bir yana harekete geçildiğini dahi hissedemiyoruz. Sorun gerçekten nerede? Çözülmeyen meseleler karşısında kime hangi görev düşüyor? En önemlisi ise stajyer avukatlar için bu sorunların ortasında ideal izlenecek yol ne olmalı? Bu yayının herkesi yeniden düşündürmesini sağlayabilmek için stajyer avukatları konuşmak lazım dedik.

2. Bazı Şeyleri Konuşmak Lazım - Deprem Özel

25:53

Benzer felaketler benzer sonuçlar. Uyulmayan kurallar, yitip giden canlar, istifa etmeyen sorumlular. Tüm bunlar ne zaman değişecek? Değişimin kolay bir yolu var mı? Tüm sorumluluk suçlularda mı yoksa bizim de hatalarımız var mı? Doç. Dr. Güçlü Akyürek ile bu bölümde sadece depremi konuşmadık.

Benzer İçerikler